پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در بخش اقدامات مدیریتی مهمترین فعالیتی که صورت گرفته است بحث آموزش بوده است
بازدید : 16 19 بهمن 1398 ساعت 14:8 شماره :69493

در بخش اقدامات مدیریتی مهمترین فعالیتی که صورت گرفته است بحث آموزش بوده است

مهندس وحید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی: در اولین جلسه کارگروه استانی مقابله با پدیده گرد و غبار فرموند:

                                      در بخش اقدامات مدیریتی مهمترین فعالیتی که صورت گرفته است بحث آموزش بوده است

 ضمن عرض خیر مقدم به دکتر طهماسبی، در بحث نقاط بیابانی و بحرانی که در کشور با آن مواجه هستیم استان خراسان شمالی در حوزه آبخیز کال شور حدود  186 هزار هکتار مناطق بیابانی دارد.

اقداماتی که در این مناطق صورت گرفته است در دو بخش مدیریتی و اجرایی می باشد. در زمینه بحث مخاطرات بیابانی دو بخش طبیعی و انسانی نقش مهمی دارند که در زمینه طبیعی که از کنترل انسان خارج بوده و تأثیر بسیار زیادی به خصوص در حوزه کال شور دارد. البته منابع طبیعی با توجه به برنامه های تشویقی بهره برداران میزان بهره برداری از مراتع این منطقه را کاهش داده است. در بخش اقدامات مدیریتی مهمترین فعالیتی که صورت گرفته است بحث آموزش بوده است که با همکاری سازمان ها و پروژه تعمیم ترسیب کربن، تأثیر مهمی در منطقه داشته است. حدود 152هزار نفر- ساعت کارگا ه آموزشی در زمینه های معیشتی، اشتغال و... برای بهره بردارن برگزار شده است که برای 130 نفر شغل ایجاد شده است. در حال حاضر 144 گروه توسعه روستایی تشکیل شده است. درواقع گروه های توسعه روستایی با مشارکت یکدیگر مشکلات موجود در روستا را بررسی  کرده و راهکارهای لازم جهت رفع آن ها را مشخص می کنند.

اقداماتی که دراین زمینه صورت گرفته باعث شده تا مردم روستا تمام مراحل ایجاد ایده، ارائه راهکار و مراحل را برعهده بگیرند و به نتیجه برسند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :