پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تولید علوفه در شیروان به 47 هزار تن افزایش یافت
بازدید : 104 24 ارديبهشت 1398 ساعت 13:12 شماره :59812

تولید علوفه در شیروان به 47 هزار تن افزایش یافت
تولید علوفه در شیروان به 47 هزار تن افزایش یافت
بجنورد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: با توجه به بارش های خوب سال جاری، تولید علوفه در این شهرستان خراسان شمالی به 47 هزار تن افزایش یافت.
تولید علوفه در شیروان به 47 هزار تن افزایش یافت
مصطفی سیامکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رشد 60 درصدی تولید علوفه در مراتع این شهرستان اظهار داشت: این میزان در گذشته 29 هزار تن در سال بود.
وی میانگین میزان تولید علوفه در گذشته را 100 کیلوگرم در هر هکتار دانست و گفت: هم اکنون، با افزایش نزولات جوی به 160 کیلوگرم در هکتار رسیده است.
وی گستره مراتع این شهرستان را 290 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: بیشترین میزان تولید علوفه در مناطق کوهستانی، ییلاقی و مناطقی که دارای برف بیشتر هستند شامل گلیل، سرانی، شاه جهان، سنجر بیگ و پتلگاه می باشد.
سیامکی افزود: هم اینک برای تبدیل دیم زارهای کم بازده و احیای آن به منطور افزایش تولید علوفه، کاهش وابستگی دامداران به مراتع به ازای هر هکتار 15 کیلوگرم بذر لحاظ شده است و تاکنون 4 تن بذر بین دامداران توزیع شده است.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: امسال با توجه به افزایش تولید علوفه دامداران با مشکلات کم تری مواجه هستند ولی در فصل تابستان آسیب هایی از جمله حریق وجود دارد که توصیه می شود دامدارن چرای دام در مراتع را مدیریت کنند و مراقب باشند تا حریق ایجاد نشود.
شهرستان شیروان 400 هزار هکتار مساحت دارد که 290 هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و 110 هزار هکتار مستثنیات قانونی اشخاص شامل زمین های زراعی، باغی، جاده و محدوده روستاها و شهرها است.
 لینک خبر :

http://www.irna.ir/nkhorasan/fa/News/83310127

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :